KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623308
nr 1462 3308
Hannes Wagnstedt
(1906-1980), Sverige
Oljemålning, Porträtt, "Farmor". Signerad. Olja på duk, 71x58, yttermått inklusive ram: 97x52 cm
Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:55:37
Hannes Wagnstedt
Läs mer om Hannes Wagnstedt